Jak zorganizować przewóz swoich rzeczy do Polski z Irlandii?

Przeprowadzka do Polski z Irlandii wiążę się z koniecznością dopełnienia wielu wymogów formalnych i organizacją przewozu całego swojego dobytku, który był zbierany przez kilka lub nawet kilkanaście lat przebywania na emigracji zarobkowej. Mimo że sprawy formalne wymagają spełnienia ściśle określonych wymogów, to nie one stanowią największego problemu przeprowadzki do Polski. Najbardziej kłopotliwa może okazać się kwestia organizacji przewozu mebli i przedmiotów wielkogabarytowych. Trudno jest zorganizować taki transport przez pół Europy, dlatego z pomocą przychodzą specjalistyczne firmy transportowe?

Co mogą przewieźć firmy transportowe?

Wszelkiego rodzaju mienie przewożone z Irlandii do Polski nie podlega opłatom celnym. Niemniej jednak wiele osób decyduje się także na przewóz swoich oszczędności. Warto jednak pamiętać, że o transfer pieniędzy najlepiej zatroszczą się banki. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, lub nie chcemy korzystać z usług banków, należy pamiętać, że przewóz gotówki przez granicę wiąże się z dodatkowymi formalnościami. Informacja o przewozie gotówki musi być podana organom celnym. Czeka nas też wypełnianie specjalnej deklaracji.

Wszystkie inne dobra materialne, które rzecz jasna posiadamy legalnie, mogą być wwożone do kraju bez konieczności ich zgłaszania. Oczywiście oddzielnym regulacjom podlega na przykład broń lub żywe zwierzęta.

Jak zorganizować transport mebli i rzeczy osobistych?

Trudno jest samodzielnie organizować przewóz rzeczy, które trafiały do naszego dobytku na przestrzeni kliku lub kilkunastu lat. Decyzja o powrocie do Polski z Irlandii musi więc być bardzo dobrze przygotowana od strony logistycznej.

Na rynku istnieje szeroka oferta usług oferowanych przez specjalistyczne firmy, których działalność opiera się na organizacji przeprowadzek. Takie firmy umożliwiają nam bezpieczny transport naszego mienia, które jak warto zauważyć, będzie przewożone przez pół Europy. Fachowcy z profesjonalnych firm transportowych współpracują z nami już na etapie załadunku mienia. Dzięki specjalistycznym firmom możemy mieć pewność, że nasze mienie dotrze dokładnie na wskazany przez nas adres.

Czy korzystanie z usług firm transportowych jest bezpieczne?

Wiele osób w dalszym ciągu obawia się powierzenia całego swojego dorobku w ręce innych osób. Po pierwsze osoba, która decyduje się na powrót do Polski, często zwyczajnie nie ma innego wyboru. Po drugie, specjalistyczne firmy transportowe oferują swoim klientom dodatkowe ubezpieczenie na wypadek kradzieży, zniszczenia czy utraty mienia w nieszczęśliwym wypadku. Nie ma więc obaw, że w razie pojawienia się tak wyjątkowych okoliczności zostaniemy z niczym. Przysługiwać nam będzie wówczas odszkodowanie.